Adv
 • 518
Aydın

Araba camları nasıl temizlenir?

 • 518
Araba camları nasıl temizlenir?

7 Cevap

 1. En doğru cevap kuruyana kadar silmek / cilalamaktır. Temizlik sonrası iz kalan pencerelerin en yaygın nedeni, temizliği yapan kişinin temelde çok erken durmasıdır. Pek çok çizgi, iyi kurutan bir temizleme beziyle en sonunda  parlayacaktır. Bazen biraz cam temizleyici uygulaman gerekebilir.

  • 124
 2. Arabanızın camlarının içini ve dışını temizlemenin en iyi yolu, bir sprey şişesine su ve birkaç damla bulaşık deterjanı karışımı koymaktır. Cama sıkın ve gazete ile silin. Arabamda sigara içiyorum ve camları kendim boyadım. Hiç bir sorun kalmadı ve çok ucuz!

  • 121
 3. Arabayı gölgede temizleyin – güneş, çizgilerin oluşmasına neden olabilir. Ayrıca hareket eden fazla suyu temizlemek için bir silecek kullanın. Pencere boyunca tutarlı bir yönde.

  • 86
 4. Cam temizleyici ve kağıt havlu kullanıyorum. Sabun ve su da kullanabilirsiniz. Yüzeyde buz çözme telleri bulunan pencereleri temizlerken dikkatli olun. Tellerin gittiği yönde temizlemeye çalışın.

  • 55
 5. Çiziksiz bir temizlik için eski gazeteden vazgeçmeyin.

  Gres ve döküntüyü gidermek için sirke kullanmak çok etkilidir.

  Ön cam buğu çözücünüz arızalanırsa, ince bir şampuan tabakası sürmenin ön camı ve camların buğulanmasını önler. Etkisi birkaç gün sürer. Bu aynı zamanda motosiklet kaskı siperliklerinde de işe yarar.

  • 43
 6. Sirke suyu (1: 1 çözelti) ve bir çekçek. İyice püskürtün. Sileceği yatay olarak, sıralar üzerinde hafifçe üst üste gelecek şekilde ve yukarıdan aşağıya doğru kullanın.

  • 34
 7. Araba camlarını temizlemek için bazı temel ipuçları: –

  1. Cam temizleyiciyi beze püskürtün . Bunun nedeni, doğrudan cama püskürtmeniz, deterjanın çoğu cama çarpmasıdır. Ancak miktarının bir kısmı aslında aracın içine girecek ve arabanızın içindeki plastik parçalara zarar verebilir veya onları lekeleyebilir. Bunun yerine, cam temizleyicinizi bezinize püskürtün ve camı silin.
  2. Mikrofiber bez kullanın . Mürekkep kalıntısı bırakan gazete veya başka bir normal bez kullanmak yerine, Mikrofiber bez kullanmak daha iyidir. Bir mikrofiber dokunulduğunda yumuşaktır ancak cam temizleyiciyi emerken her türlü kiri temizlemek için mükemmel özelliklere sahiptir.
  3. Her yönden silin . Camınızın etkili alanını kapladığı ve aynı zamanda daha az iz bıraktığı için arabanızı yanlamasına değil yukarı ve aşağı yönde silin.
  4. Camları temizlemeden önce arabanızı yıkayın . Bu, önce pencerelerinizin yakınındaki kirin büyük bir kısmını kaldıracak ve ardından sadece pencereleri temizlemekle kalacaksınız.
  5. Pencerelere cam temizleyici püskürtün . Piyasada cam temizliğinde normal sudan daha iyi iş yapan cam temizleyiciler bulunmaktadır. Onlara güvenebilir ve camı temizlemek için bunlardan bir tane satın alabilirsiniz.

  Pencerelerinizi daima gölgede veya daha düşük sıcaklıklarda temizleyin, böylece temizleyiciniz siz silmeden önce kurumaz.

  • 31

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.