• 82
Aydın

Araç İçi Kamera Çeşitleri Nelerdir?

  • 82

Artık araçlar eskiye oranla daha akıllı ve güvenli olarak üretilmektedir. Eski nesil araçlar içinse basit aksesuarlar kullanılarak güncel teknolojilerden faydalanılabilmektedir. Araç içi kamera bu konuda verilebilecek en iyi örnekler arasında yer alır. Kolayca monte edilerek istenilen araçta güvenlik ve sürüş kolaylığı sağlanması mümkün olmaktadır. Basit ara yüzleri sayesinde de kullanımları oldukça kolaydır. Peki ihtiyaca yönelik olarak hangi çeşit araç içi kamerası seçilmelidir?

1 Cevap

  1. Dikiz aynası yerine kullanılan model; Standart dikiz aynalarının aksine bu aynalar hem aracın ön tarafını kaydetmekte hem de arkasında bulunan kayıt cihazından aldığı görüntüyü aynaya yansıtmaktadır. Bu da hareket halindeyken sizlere mükemmel bir geri görüş olanağı sunar. Bununla da sınırlı kalmamakla beraber bu cihazların en iyi faydaları gece görüş özelliğinin bulunmasıdır. Bu da aydınlatmanın yeterli olmadığı yollarda arkanızdan gelen araçları ve yayaları görmek için sizlere mükemmel bir görüş açısı kazandırmaktadır.

    3 kameralı araç içi kamera hem önünüzü hem arkanızı hem de aracın içini kayıt altına almaktadır. Bu sayede çevrenizde olup biten her şeyden haberdar olabilmektesiniz. Çarpışma sensörü bulunan bu modeller araca birisi çarptığı veya temas ettiği anda kaydı ayrı bir klasöre taşıyarak kilitlemektedir. Böylelikle önemli görüntülerin ortadan kaybolmasını önler. Aracın motoru durduğu zaman da enerji tasarrufu için kendisini kapatan bu cihazlar yine güvenliği en üst düzeyde tutmak için aracın alacağı bir darbede hemen kayda girmektedir.

    Diğer oto kamera modeli ise tek açılı görüş sunan ve 360 derece dönebilen modelidir. Bu da kayıt altına almak istediğiniz alanı seçme konusunda size büyük bir özgürlük sunar.

    • 141

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.