• 355
Aydın

“Asus Com Service” nedir, ne işe yarar?

  • 355

Sisteme nadir de olsa çok fazla yük bindiren “Asus Com Service”  nedir? Google da aradım ama ne yaptığına dair net bir cevap bulamadım. Şu an engelledim ama engelli kalmasının uygun olup olmadığını merak ediyordum. Bilgisayarımda Z-97 P Asus anakartım var.

1 Cevap

  1. AtkexComSvc.exe işlem adını taşıyan ASUS Com Service, ASUS ana karta sahip bilgisayarların veya dizüstü bilgisayarın BIOS’unu  güncellemekten ve sürücülerin otomatik olarak güncellenmesinden sorumludur. Önceleri Asus Anakart Yardımcı Programı yüklüyse bu işlemi Görev Yöneticisi’nde görebiliyordunuz. Artık Windows 10’da ASUS anakart kullanıyorsanız, ASUS Com Service varsayılan olarak Microsoft tarafından sağlanmaktadır.

    ASUS Com Service’i (atkexComSvc.exe) Windows 10’dan kaldırmalı mıyım?

    Bazen bu işlem, sisteme yük bindirecek ve oyunlarda donmalara neden olacak bazı kontrolleri yapabilir. Ayrıca ana kart sürücü güncellemelerini otomatik olarak indirip yükleyebilir, bu da PC performansını önemli ölçüde azaltabilir. Microsoft forumunda, birçok kullanıcı AtkexComsvc.exe işlemi nedeniyle başka hatalarla da karşılaştığını belirmiş. ASUS Com Hizmetini devre dışı bırakabiliriz, ancak ASUS ana kartınız için yeni bir BIOS veya sürücülere ihtiyacınız varsa çok nadirende olsa etkinleştirmeniz gerekecektir.

    • 59

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.