• 88
Aydın

Bekleyen ETH Transferi Nasıl İptal Edilir?

 • 88

Ağ trafiğinin yoğun olduğu dönemde, gas ücreti düşük olan, gönderim emri verilmiş ama işleme alınmamış ethereum transferi iptal edilebilir mi?

3 Cevap

 1. Blok zincirinde bir işlemi değiştirmek biraz zordur.

  Başlamakdan önce biraz konuyu anlayalım. Madencilerin çalışma şekli, daha yüksek gaz ücreti ödeyen işlemlere öncelik vermeleridir. Ethereum üzerinden bir işlem gönderdiğinizde, “bekleyen işlem havuzuna” gönderilir ve gönderdiğiniz işlem, madencilerin bunu blok zincirine dahil etmesini bekler.

  Madenciler, kuyruğun sonunca düşük gaz ücretleri ile işlem emri verenleri bırakır ve daha yüksek bir gaz ücreti ödeyen işlemleri seçerek önceliklendirir. Bu, işleminizin bekletildiği yerdir ve ağda yoğunluk olduğu zamanlarda, işleminizden daha yüksek gaz ücretleri sunanlar havuza eklenmeye devam ettiğinde işleminizin gerçekleşmesi biraz zaman alabilir.

  Bekleyen işleminizi “iptal etmenin” püf noktası, işlemi başka bir 0 ETH işlemi ile değiştirerek, kendinize bekleyen işlemle aynı tek seferde daha yüksek bir gaz ücreti göndermektir.

  Bazı cüzdanların arayüzleri, size daha yüksek bir gaz ücreti belirleyebileceğiniz ve Nonce işlemini değiştirebileceğiniz gelişmiş bir ayar seçeneği sunar.

  İşlemleri hızlandırma / değiştirme / iptal etme hakkındaki Cüzdan destek makaleleri:

  Bu nedenle ethereum ağınada işle emri vermeden gas ücretlerine bakmanız işinize yarayacaktır. Güncel gas ücretlerini https://etherscan.io/gastracker adresinden takip edebilirsiniz.

  • 36

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.