• 443
Aydın

Bitcoin sıfıra düşebilir mi? Şu anda Bitcoin’e yatırım yapmak akıllıca mı?

 • 443

1 Cevap

 1. Bitcoin yalnızca birkaç koşulda sıfıra gidebilir ve listelemek üzere olduğum koşulların hiçbirinin yakın zamanda gerçekleşeceğini düşünmüyorum.

  1. İnternet, elektrik ve diğer tüm 20. ve 21. yüzyıl icatlarının çılgın bir savaş veya felaket yüzünden kaybolması. Bu noktada, kimsenin Bitcoin’lerinin sıfırlanmasını çok önemseyeceğini sanmıyorum.
  2. Kuantum bilgisayarlar, Bitcoin ve diğer tüm blok zincirlerini herkesin onlara olan güvenini tamamen kaybettiği noktaya kadar hacklemek için kullanılabilir. Bu aslında bir numaralı senaryoya çok benziyor çünkü Bitcoin’in kriptografisi hacklenirse, diğer tüm kriptografiler de ele geçirilebilir. Bu, bankanızın saldırıya uğradığı, kredi kartınızın saldırıya uğradığı, nükleer fırlatma kodlarının saldırıya uğradığı, askeri sırların ele geçirildiği anlamına gelir. Kuantum hesaplama 21. Yüzyıl şifrelemesini kırarsa ve hiçbir şey eski şifreleme sistemimizin yerini alamazsa, Bitcoin’in sıfırlanmasından çok daha büyük sorunlarımız var demektir.
  3. Bitcoin’i anlamsız kılan yeni bir teknoloji ortaya çıkarsa. Bunun nasıl bir teknoloji olacağını bilmiyorum ama sanırım her şey mümkün. Önümüzdeki 50 yıl içinde muhtemelen nakitsiz bir toplumda yaşayacağız, bu yüzden kripto parasız bir gelecek toplumunun nasıl olacağını kestiremesem bile mümkün olduğunu kabul ediyorum. Sonuçta, 100 yıl önce kimsenin nakitsiz bir toplumun nasıl olacağını tahmin edebileceğini sanmıyorum. Her şeye rağmen, bunun blockchain teknolojisinin en ileri teknolojiyi kullanırken yakında gerçekleşebileceğinden şüpheliyim.

  Bitcoin Satın Almak İçin İyi Bir Zaman mı?

  Herkes her zaman Bitcoin satın almak için en iyi zamanı bilmek ister. Bitcoin satın almak için tam olarak doğru zamanı bilseydim, kimsenin bilmesine izin vermezdim. Kimse Bitcoin satın almak için en iyi zamanı bilmiyor ve eğer olursa sırlarını size vermezler.

  İşte Bitcoin satın almak için iki prensibim.

  1. Maliyet ortalaması; Düzenli olarak biraz Bitcoin satın alın ve potansiyel olarak saçma bir fiyata Bitcoin satın almak yerine Bitcoin’in ortalama fiyatını alacaksınız.
  2. Bitcoin’inizi beş yıl veya daha uzun süre tutun. Tarihsel olarak, Bitcoin’i beş yıl veya daha uzun süredir elinde tutan herkes çok para kazandı. İnsanları her zaman uyarıyorum geçmiş performans gelecekteki performansı garanti etmez, ancak Bitcoin’in temel büyüme modelini hiçbir şey değiştirmediyse, Bitcoin tutmak makul bir stratejidir.
  • 144

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.