Adv
 • 186
Aydın

Daha önce hiç kamp yapmadım, nereden başlayayım?

 • 186
Daha önce hiç kamp yapmadım, nereden başlayayım?

4 Cevap

 1. Gerçekten gittiğiniz yerin iklimine bağlı. Yapacağınız temel aktiviteleri düşünün: Ye, uyu, oyna.

  Yemek için, yemek mi yapacaksınız yoksa soğuk / önceden hazırlanmış yiyecekler mi yiyeceksiniz? Yemek yapılıyorsa, açık ateşte mi, ızgarada mı yoksa gazlı ocakta mı olacak? Kamp yaptığınız yerde, ızgaraları veya ateş yapılabilecek mi? Kendi odununuzu getirmeniz gerekecek mi? Bazı bölgeler, yerel olarak satın alınmadıkça yakacak odun getirmenize izin vermez. Tavalarınızı, mutfak aletlerinizi, yemeklerinizi öğünlerinize göre planlayın.

  Uyumak için bir çadıra ihtiyacınız olacak. kamp grubundan en az bir beden büyük olsun. Örneğin, iki kişi kamp yapıyorsam, 3 veya 4 kişilik çadır kullanıyorum. Bu fazladan kıyafet vb. İçin yer sağlar. ÇADIRINIZA YİYECEK GETİRMEYİN. Böcekleri, kemirgenleri  vb. çekecektir. Bir köpük ped alın. Mutlaka söndükleri için hava yataklarından uzak duruyorum. Uyku tulumu veya çarşaf ve battaniye kullanabilirsiniz. Soğuksa uyku tulumunu tercih ederim. Aksi takdirde çarşaf ve battaniye kullanırım.

  Oyun için ihtiyacınız olanları alın. Kişisel ilaçları, güneş kremini, böcek kovucuyu unutma.

  • 169
 2. Karın veya soğuk havanın olmadığı bir zamanda gidin. 

  Yemek için soğutucu götürün.

  Arkadaşlarınızla kart / oyun oynamak veya içki içmek için geceler bir lamba.

  Beklenen sıcaklıklar için yeterli olacak bir uyku tulumu. Zemin örtüsü.

  Çadır: birçok yerde. Birçok mevsim kullanabileceğiniz kaliteli bir tane alın. ‘Ev tipinde’ büyük yürüyüşe çıkmayın. Bir ailen varsa çocuklar ayrı çadır kursun, yetişkinler başka bir çadır kursun. Çadır kiralayabilirsiniz. Çadırınızı daha önce kurduğunuzdan EMİN OLUN. Sahip olduğunuz diğer şeylerle içinde bir gece geçirin. Nasıl kuracağınızı bildiğinizden emin olun.

  Pişirme seti (ocak, tencere), bardaklar. Tabağa gerek yok. 

  Sinek ilacı.

  Fener, su için büyük katlanabilir kap. Tuvalet kağıdı ve kağıt havlu rulosu.

  • 158
 3. İşte temel bilgiler:

  Çadır – Sizin ve ekipmanınız için yeterli alana sahip, kurulumu kolay, sinekliğe sahip iyi bir su geçirmez çadır arayın. 4 kişilik bir çadıra genellikle 4 kişiye (zar zor) sığar ancak herhangi bir teçhizat sığmaz. Karşılaşabileceğiniz hava koşullarını (rüzgar, yağmur, kar vb.) Kaldıracak kadar sağlam olduğundan emin olun.

  Uyku tulumu – Karşılaşmayı beklediğiniz en soğuk sıcaklığın 10 derece altında bir sıcaklık derecesine sahip uyku tulumu arayın. Sıcaklıkların 10 derecenin altında olmasını planlıyorsanız, ayaklara doğru daralan mumya tarzı tulumlara bakın. Sıcak havalarda tulum içini soğutmak için fermuarı açabilirsiniz, bu nedenle koruyuculuğu yüksek tulum almaktan kaçınmayın.

  Uyku pedi – Uyku pedi, rahatlatmaktan daha fazlası içindir. Aynı zamanda siz ve soğuk zemin arasına bir yalıtım katmanı ekler. Pedler, basit kapalı hücreli köpük pedler, kendinden şişen izolasyon pedleri veya arka paketleme için yüksek kaliteli hafif pedler olabilir. Büyük ikiz hava yataklarından uzak durmanızı tavsiye ederim. Gerçekten hantallar ve şişirmek için bir pompaya ihtiyaç var ve uzun süre şişirmekle uğraşırsınız.

  Pişirme ekipmanı – Ateşte pişirmeyi planlıyorsanız, tencere koymak için bir ızgaraya veya ayağa sahip olduğunuzdan emin olun. Pişmiş yemeğinizin ateşe dökülmesini görmekten daha kötü bir şey olamaz çünkü derme çatma aşçı tezgahınız çökebilir. Ayrıca, ahşabı kesmek veya ayırmak için bir şeyiniz olduğundan emin olun (balta, testere veya kamp bıçağı) Eğer araba kampı yapıyorsanız, basit bir 2 brülörlü propan ocak, yemeklerinizi pişirmenin kompakt ama etkili bir yoludur. Hem soba hem de büyük LP tankı için yeriniz varsa, Kamp Şefleri gibi daha büyük çift brülörlü propan ocaklar iyidir. Daha küçük, hafif teneke kutu ocaklar, sırt çantasıyla seyahat etmek için iyidir, ancak soğuk havalarda kötü çalışabilir. Birden fazla tencere gerektiren yemeklerin pişirilmesi uzun zaman alır. Ayrıca tencere, tava ve mutfak aletlerini de unutmayın. Önce neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin ve elinizde olduğundan emin olun. Pek çok paket yemeği yalnızca suyu ısıtmanızı gerektirir, bu nedenle bir tencere ve bir yemek kaşığı yeterli olabilir.

  Bıçak – İyi bir bıçağınızın olduğundan emin olun. Bunda ucuza kaçmayın. Birden çok bıçak ve alet içeren bir çoklu çakı, iyi bir seçimdir. Bıçakların keskin olduğundan ve tüm aletlerin iyi çalışır durumda olduğundan emin olun. Makas, ilk yardım için bandaj, gazlı bez vb.  kesebilirsiniz. Araba kampı yapıyorsanız, Bowie bıçağı gibi büyük bir kamp bıçağı kullanışlıdır. Yiyecek hazırlığından odun bölmeye kadar her şey için kullanılabilir.

  Su – Musluk ve temiz su bulunan bir kamp alanında kamp yapıyorsanız, su taşımak için bir şeye ihtiyacınız olacaktır. Bir dereden veya gölden su çekmeyi planlıyorsanız, bir su şişesi veya Camelbak ve bir su arıtma cihazına ihtiyacınız olabilir.

  İlk yardım malzemeleri – Tüm temel özelliklere sahip raf kitinden iyi bir şey alın veya kendiniz bir tane oluşturun. Bir kit satın alırsanız, küçük ve büyük yapışkan bandajlar, gazlı bezler ve bantlar, antibiyotik merhemler ve antibakteriyel mendiller içeren bir kit arayın. Makasa da ihtiyacınız olabilir. Bu kite gerekli ilaçları dahil ettiğinizden emin olun.

  Konfor eşyaları – Kamp sandalyesi için yeriniz var mı? İçeri at! Ya yastık? Kitap? Telefonunuzu şarj etmek için güneş panelleri? Bir deste kart veya oyuna ne dersiniz? İnsanlar genellikle kamp yaparken temel malzemeleri toplarlar ve basit konfor öğelerini dışarıda bırakırlar, sonra sonunda rahatsız olurlar, sıkılırlar ve perişan olurlar.

  Umarım bu küçük liste yardımcı olur!

  • 151
 4. Kampçılıkla ilgili birkaç kitap alın. Daha sonra eve yakın bir yerde deneyin, bazı kamp alanlarında kiralayabileceğiniz kulübeler vardır. Kamp yapmak herkes için değil ama doğa aşığınızsa kamp yapmaktan keyif almalısınız. İyi şanslar.

  • 56

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.