Adv
 • 175
Aydın

Dogecoin nedir?

 • 175

 

1 Cevap

 1. Dogecoin, Bitcoin’den daha geniş bir demografiye ulaşabilecek eşler arası bir dijital para birimi yaratmaya başlayan IBM yazılım mühendisi Billy Markus ve Adobe yazılım mühendisi Jackson Palmer tarafından kuruldu.

  Hikayenin tamamı ve pek çok ilginç şey Wiki sayfasında bulunabilir .

  Başlangıçta sadece 100 Milyar Doge vardı ve hepsi sadece iki yılda çıkarıldı. Bundan sonra, kod güncellendi ve her yıl başka bir 5 Milyar Dolar oluşturulacak ve bu da Doge’yi 2015’te bir yerde sonsuz arzla bir para birimi yapacaktı . Ana akım medyada belgelendiği gibi , bazı topluluk üyeleri bu kararı beğenmedi ve yatırımlarının sıfıra gideceğinden şikayet ettiler. Diğerleri ise sınırsız arzı desteklediler çünkü gerçek Doge inananları USD değerini umursamıyorlar. Hiçbir yerden ortaya çıkmayan tüm bu yeni dijital varlıklar ile internetin bir para birimine ihtiyacı vardı ve Doge bu boşluğu doldurdu.

  Dogecoin, Litecoin’in bir çatalı olarak yaratıldı ve madenciler tarafından da güvence altına alındı . Sadece 1 dakikalık LTC’den çok daha hızlı bir blok süresine sahiptir, bu da Dogecoin’i “eski günlerde” işlem yapılacak en hızlı ve en ucuz para birimlerinden biri haline getirmiştir. Son zamanlarda Elon Musk ve TikTok sayesinde popülaritesini artırdı, ancak Dogecoin alt dizinini gerçekten takip ederseniz, fiyat spekülasyonunuzu pek umursamadıklarını fark edeceksiniz. 1 Doge = 1 Doge olduğu sürece kimse şikayetçi değil. Geliştirme açısından, 2015’ten beri tek bir büyük güncelleme olmadı.

  • 110

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.