Adv
 • 418
Aydın

Elon Musk, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında ne düşünüyor?

 • 418
Elon Musk, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında ne düşünüyor?

4 Cevap

 1. Elon Musk kripto taraftarıdır. Bir podcast’te kripto para birimini geleneksel para biriminden çok daha iyi bir değer aktarma yöntemi olarak öngördüğünü açıklamıştı ve bitcoin’in tasarımının ‘oldukça zekice’ olduğunu ilan etti. 

  Yatırım firması ARK Invest ile yaptığı podcast röportajında ​​Musk, “[Kriptolar] para kontrollerini by pass ediyor… kağıt para gidici. Kripto, kağıt parçalarına göre değer aktarmanın çok daha iyi bir yolu, bu kesin.” dedi. 

  Hayranlar karşılama afişlerini çıkarmaya başlamadan önce Musk, kripto para birimi ile ilgili bazı endişelerini dile getirdi.

  Musk, “Bitcoin yapısının oldukça parlak olduğunu düşünüyorum” dedi, daha sonra Ethereum ve diğerlerini bu listeye ekledi.  “Ancak Tesla’nın kaynaklarını kripto ile uğraşmak için kullanmanın iyi olacağından emin değilim. Sürdürülebilir enerjinin ilerlemesini gerçekten hızlandırmaya çalışıyoruz ve bence kripto paranın dezavantajlarından biri, sayısal olarak oldukça enerji yoğun olmasıdır. Kripto oluşturma konusunda bazı kısıtlamalar olmalıydı, ancak bu noktada bitcoin arzını oluşturmak çok enerji gerektiriyor. “

  ARK Invest’in FYI podcast’inde Elon Musk ile bir bölüm sırasında tartışma Tesla’dan Crypto’ya saptı. Musk’ın yanıtları sınırlı da olsa aydınlatıcıydı.

  “Kripto, cidden mi?” yayın sahiplerinin sorusuna verdiği karşılıktı. Kriptonun başını belaya soktuğu bir zamanı hatırlayarak güldü.

  “Bitcoin ve ethereum dolandırıcıları Twitter’da o kadar yaygındı ki bende katılmaya karar verdim ve bir noktada ‘biraz bitcoin almak ister misiniz?’ dedim.” dedi. “Sonra hesabımı askıya aldım, çünkü açıkçası Bitcoin veya başka bir şey satmaya çalışırsanız ve sadece şaka yapıyordum.”

  “Demek istediğim, bitcoin yapısının oldukça parlak olduğunu düşünüyorum. Ethereum için de bir miktar değer var gibi görünüyor ve belki diğerlerinden bazıları. Ama biliyorsunuz, kripto almak için Tesla kaynaklarının kullanımının iyi olup olmayacağından emin değilim. “dedi.

  “Aslında kripto paranın dezavantajlarından biri, hesaplama açısından oldukça enerji yoğun olmasıdır. Bu nedenle, kripto yaratma konusunda bazı kısıtlamalar olması gerekir. Yani, ancak bu noktada artımlı bir bitcoin oluşturmak çok enerji gerektirir.”

  Musk, kripto para birimini sorunların etrafından dolaşma yeteneği nedeniyle sevdiğini söyledi.

  “Para kontrollerini atlatıyor” dedi. “Ve kripto, değer aktarmanın kağıt parçalarından çok daha iyi bir yolu. Kesinlikle. Hiç şüphesiz.”

  Görüşmeci Tasha Keeney  “Sadece açıklığa kavuşturmak için, Tesla bitcoin satmaya başlamayacak mı?” diye sordu.

  Musk “Hayır”  şeklinde cevapladı.

  • 144
 2. Bilgisiz bir fikirden ibarettir.

  1. Elon Musk, tüm zekasına rağmen, finans adamı değildir ve finans piyasalarını sizden veya benden daha fazla anlamayabilir
  2. Herhangi bir finansal araca yatırım yapma konusunda beklenmedik bir düşüş yaşadığına dair bilinen bir geçmişi yoktur.

  İşte Bitcoin budur, bir finansal araçtır. Sadece teknoloji tarafından yönlendiriliyor. Bir finansal enstrümanın spekülasyonunun ve ticaretinin temeli değişmez. Gerçek değeri piyasa ekonomisi tarafından yönlendirilir ve Fiat’a alternatif olarak benimsenmesi birçok başka faktör tarafından yönlendirilecektir.

  Sorulacak daha alakalı bir soru “Lloyd Blankfein (veya benzer bir finans uzmanı) Bitcoin fenomeni hakkında ne düşünüyor?” Olacaktır. Cevabı çok ilginç – Blankfein Bitcoin’i Reddetmediğini Söyledi

  • 127
 3. Bitcoin’in temelini oluşturan teknoloji altyapısı olan blockchain’e saygı duyduğundan eminim. Bununla birlikte, Paypal kurucusu olarak eminim ki başarısı konusunda da temkinli. Nihayetinde Elon Musk, ulaşım, enerji ve teknoloji alanlarında inanılmaz derecede iddialı teknoloji girişimlerini gerçekleştirmek için odaklanmanın önemine inanır. Bildiğim kadarıyla şu anda kripto para birimiyle ilgili herhangi bir girişimi yok.

  • 52
 4. Dünyayı farklı şeylerle değiştirmekle çok meşgul. Elon’un aklını meşgul ettiği şu andaki ilişkilerine bakalım –

  The Boring Company – LA’den başlayarak çeşitli ABD şehirlerindeki tıkanıklığı gidermek için “birçok kat derinliğinde” geniş bir tünel ağı inşa etmeyi planlıyor.

  SolarCity – dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden biridir.

  SpaceX – Musk’ın havacılık organizasyonu

  Musk Vakfı – Yenilenebilir enerji araştırmaları ve savunuculuğu için, İnsan uzayı araştırmaları ve savunuculuğu, Pediatrik araştırma, Bilim ve mühendislik eğitimi

  Google DeepMind ve Vicarious – yapay zeka ile neler olup bittiğini takip etmek için

  Tesla – Elektrikli araçlar

  Neuralink – gerçek, fiziksel bir arayüze ihtiyaç duymadan insanların teknolojiyle sorunsuz bir şekilde iletişim kurmasını sağlayan bir sistem oluşturan beyin-bilgisayar arayüzü şirketi.

  Surrey Satellite Technology – Guilford merkezli şirket, küçük, ucuz uydular üretiyor.

  X Prize Foundation – enerji verimliliği, toplulukları güçlendirme, eğitim ve sağlık gibi önemli zorlukları içeren yarışmalar için ödüller sunan

  NeuroVigil – Musk, beyin sinyallerini izleyen ürünler geliştiren bu şirketin ana yatırımcısı oldu.

  Stripe – Apple Pay ve birden fazla çevrimiçi satıcı için perde arkası gücü olan çevrimiçi ödeme juggernaut. Musk, Stripe’ın ilk yatırımcısıydı

  ve daha fazlası. Liste burada bitmiyor.

  Tüm bunlardan sonra, Bitcoin’in arkasındaki zihnin kendisi olduğuna dair söylentiler vardı ve bu şekilde yanıt verdi –

  Doğru değil. Bir arkadaşım birkaç yıl önce bana bir btc’nin bir bölümünü gönderdi, ancak nerede olduğunu bilmiyorum.

  Yani açıkça bu potansiyel ponzi senaryosunu umursamıyor. En azından şimdilik. Bir röportajda Bitcoin hakkında olumlu yanıtından bahsettiğini ve bunun yasadışı amaçlarla da kullanılabileceğini ancak aslında kötü bir şey olmadığını söylediğini düşündü.

  • 34

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.