• 578
Aydın

Hangi Araç İçi Kamerayı Almalı?

 • 578

Araç kamerası satın almak için birçok neden var. Ön camınıza monte edilerek, siz direksiyon başındayken olan her şeyi yakalayarak otomobili daha güvenli hale getirirler. İçiniz rahat etmesinin ötesinde, sigorta primlerinizi düşürmenize de yardımcı olabilir ve yolda karşılaştığınız beklenmedik anların klipleri de YouTube kanalınız için harika olabilir.

Ufak tefek aksilikler önemsiz olsa bile, kamera kayıtları talihsiz bir kaza durumunda da çok değerli olabilir.

Peki doğru araç kamerasını hangisi? Hangi araç içi kamerayı satın almalı?

20 Cevap

 1. Extra bilgi olarak, oto sanayide elektrik ustasına, aracın sigorta panelinin içine çakmaklık bağlattim. Çakmaklığa da kutudan çıkan Usb kablosunu bağladım. Sigorta kutusunun kontak kapalıyken elektrik gelmeyen bir sokete bağlamasına dikkat edin, aksi halde uzun sure araci kullanmazsaniz kamera devalı aküden besleneceği için akünüzü zayıflatabilir.

  • 146
 2. Ben Xiaomi 70Mai Pro kullanıyorum. Kayıt kalitesi çok iyi. Cep telefonu üzerinden kayıtlar izlenebiliyor.

  Ani bir fren yapıldığında emergency video kaydına başlıyor. Park halindeki algılama ayarı var.

  Gece yaptığı kayıtlar gayet güzel. Sesli komut özelliği var. Take picture diyerek resim çekimi yaptırıyorsunuz.

  Şerit takip vb özellikleri var. Çok bakamadım ancak anladığım kadarı ile bu özellikler için GPS modülünün takılı olması gerekiyor.

  Cihazın kendi içerisinde bir bataryası mevcut. Ancak araç elektriğine takılı olmazsa kısa süre sonra bu pil biter. Görüntü kayıt ayarı ön tanımlı halinde iken 1 dk lık kayıt 168 MB idi. 64 GB SD Karta 6 saat kadar kesintisiz kayıt yapabilir.

  Çift çıkışlı çakmak adaptörü de içerisinde mevcut. İki adet antistatik cama yapıştırılan stiker da içerisinden çıkıyor. Kamera açısı da oldukça iyi. Fiyatı biraz yüksek. Bütçesi uygun olanlara tavsiye ederim.

  • 100
 3. Çok araştırdım ve 400TL civarında, Xiaomi 70Mai‘nin alınabilecek en iyi kamera olduğunu düşünüyorum. Küçük, silindir şeklinde, ekransız bir kamera. Ayarlarını, kişiselleştirmelerinizi akıllı telefonunuzdaki uygulama üzerinden yapabiliyorsunuz. Dili ingilizce. Bataryası ve dahili hafızası yok. Kayıt ve kapanış işlemi kontak ile. Park durumunda harekete duyarlı kayıt yok. Çekim kaydını ben 1080p de kullanıyorum, ayrıca 720p seçeneği var. Ses kayıt özelliği var. Görüntüleri wifi ile telefonunuzdan izleyebilir, yada silebilirsiniz. Menü sade, zaten fazla da ayar gerekmiyor. Tek gördüğüm eksiklik kayıt ekranında süratiniz görülmüyor, sadece tarih ve saat var. Cihaz kendi yapışkan süngeriyle monte ediliyor. Yerini değiştirmek biraz zor. Mercek cama yakın olduğu için yansıma sorunu yok.

  130 derece görme açışı bence yeterli. Gündüz çekimi gerçekten çok başarılı. Sony lens kullanılmış. Kayıtlarda plakalar, tabelalar net görünüyor. Kamera güneşe denk geldiğinde kısa bir kararma ve odaklanma süresinde kayıp yaşanıyor.

  Gece çekimine 4 yıldız verdim. Far ışığının aydınlattığı yerler net etrafı loş görünüyor. Gece, far ışığı vurduğu yerlerdeki plakalar veya tabelalarda okunabiliyor. Özetlersek; tavsiye ederim, pişman olmazsiniz.

  • 95
 4. Adana’da yaşıyorum. Malum araba güneşte kavruluyor. Araç içi kameralar sıcakta bozulmaz mı? Yada tak cıkarlı olanlardan alıp araç içinde bırakmasakmı kamerayı?

  • 60
 5. Merhaba. Konu hakkında hiç bir bilgim yok yeni araştırmaya başladım. Eşimin aracı için f/p bir kamera aramaktayım. 500-600 TL civarında önerebileceğiniz bir cihaz var mı?

  • 44

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.