• 2
Yeni Üye

Kavisli monitörler programlama için iyi mi?

 • 2
 1. Gözlemlerimden, Windows’un olabildiğince basit görünmesi gerektiğini, masaüstündeki simgelerin basit olması ve ekranın ideal olarak 4: 3 olması gerektiğini düşünüyorum.

  Kavisli ekranlar, küçük bir bozulma oluşturdukları için tercih edilmez, ancak bazı insanlar için kodlamaya daha davetkar görünebilir.

   

  • 3
 2. Bence soru yanlış. Daha doğrusu: “Hangi boyutta monitör kavisli olmalıdır?” olmalıydı.

  Deneyimlerime göre 43″ düz monitör önünde oturup verimli çalışabilir, ama bu boyutta, kavisli bir monitör olsa daha iyi olur.  Ancak 30″ boyutunda düz ekran daha verimli.

  Yeni bir monitör arıyorsanız, çözünürlük daha önemlidir. Programlama için ‘retina ekrana’ (>150dpi) ihtiyacınız yoktur, metniniz için alana ihtiyacınız vardır. Metni dikey olarak görmeniz gerekir.

  Çok daha fazla pencereye ihtiyacınız varsa, kavisli bir monitör onları yan yana koymak için iyi olabilir. Çoğu kavisli monitör, çözünürlüğüyle sinemaskop filmlerini izlemek için harika fakat ekranda daha az satır göründüğü için – yazılım yaparken daha sık kaydırma yapmanız gerekir.

  • 1
 3. Kavisli monitörler genellikle düz monitörlerden daha pahalıdır. İyi bir düz monitör, iyi bir kavisli monitör kadar daha iyidir.

  Eğer programlama işi yapmak ve bazen bir film izlemek istiyorsanız, düz iyi bir monitör seçin. Kavisli bir monitörün programlama için yararlı olduğunu düşünemiyorum.

  • 0

Yanıt ekleyebilmek için giriş yapmalısınız.