• 275
Aydın

Kirpikleri Uzatmanın Yolları Nelerdir?

 • 275
Kirpikleri Uzatmanın Yolları Nelerdir?

1 Cevap

 1. Kirpiklerimizi bazen bitkisel yağlar kullanarak uzatmaya çalışırız bazen ise makyaj hileleri sayesinde daha uzun kirpiklere sahip oluruz. En kolay ve pratik yol ise şüphesiz takma kirpiklerdir. Takma kirpiklerin bazıları çok yapay durabilmektedir. Bu yüzden kaliteli kirpiklere yönelmeniz daha hoş bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Ucuz kirpiklerin o yapay görüntüsünü pek tavsiye etmiyoruz. Son olarak kirpik uzatma yöntemlerinden biri de kirpik liftingidir. Bu yöntem de son zamanların popüler işlemleri arasında yer almaktadır.

  Kirpikleri olduğundan daha uzun göstermek artık çocuk oyuncağı. Makyajla kirpikler nasıl uzun gösterilir? Makyajlar kirpikleri uzatma tüyoları ve çok daha fazlası bu yazımızda. Kirpikleri uzun göstermek için belli başlı birkaç tüyo vereceğiz. Bunları deneyerek sizler de hayallerinizdeki o muazzam uzunluktaki göz alıcı kirpiklere ulaşabilirsiniz.

  Kirpik uzatmak isteyenlere makyaja başlamadan önce güzel bir kıvırıcı temin etmelerini önereceğim. Kirpik kıvırıcıyı daha önce kullanmadıysanız ilk kullandığınızda şoke edecek bir fark ile karşılaşacaksınız. Hatta öyle ki kimi zaman rimel kullanmaya gerek duymadan sadece kirpik kıvırarak dışarı çıkmaya başlayabilirsiniz. Kirpik kıvırıcıyı dikkatli bir şekilde uygulamak ve göze zarar vermemek çok önemlidir. Tam kirpik dibine girerek ama gözle olan o sınırı koruyarak birkaç kıvırma hareketi uygulayarak diğer göze geçebilirsiniz. Kıvırdıktan hemen sonra önce ilk göze rimel sürmenizi öneririz.

  Kirpikler inmeden rimel uygulamak gün içinde kıvrık kalma süresini arttıracak bir püf noktasıdır. Ayrıca kirpik kıvırıcılarda zamanla rimel kalıntıları birikmektedir. Bu kalıntılar varken kirpik kıvırmaya çalışırsanız her şeyi mahvedersiniz. Kirpik kıvırıcınızı temizken kullanmaya özen göstermelisiniz.

  Kirpikleri makyaj ile uzun gösterme tüyosuna kirpik kıvırıcı ile başladım. Ancak kirpiklerinizi kıvırmadan önce kirpik diplerinize özellikle göz bitiş noktanızdaki o son bir iki santimetrelik kısma göz kalemi sürmeniz de kirpiklerinizi daha uzun gösterecek olan küçük bir tüyodur.

  • 138

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.