• 65
Aydın

LGS e-Okul tercih ve yerleştirme nasıl yapılacak?

  • 65
LGS e-Okul tercih ve yerleştirme nasıl yapılacak?

1 Cevap

  1. e-Okul sistemi, yenilenen yüzü ile öğrenci ve öğrenci velilerinin bilgi alabileceği bir sistem. Okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler, e-Okul sistemine girerek işlemlerini yapabilir. İlk önce https://e-okul.meb.gov.tr/logineokul.aspx adresine giriş yapılır. Buradan, öğrencinin T.C. Kimlik nosu ve öğrenci numarasıyla sisteme giriş yapılmalıdır. Daha sonrasında ise öğrencinize özel bazı bilgiler girilir ve fotoğraf seçilir. Böylece e-Okul sistemine giriş yapmış olursunuz.

    E OKUL LGS TERCİH İŞLEMİ NASIL YAPILACAK?

    Henüz LGS 2021 tercih kılavuzu yayınlanmadı. Ancak geçtiğimiz sene öğrenciler e Okul üzerinden tercihlerini Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar’ ekranından en fazla beş, ‘Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar’ ekranından en fazla beş, ‘Pansiyonlu Okullar’ tercih ekranından da en fazla beş olmak üzere toplamda 15 lise tercihinde bulunabildiler.

    Tercihler, öğrenci ve velisi tarafından e-Okul üzerinden veya herhangi bir ortaokul, imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabildi. Tercihler, ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatıldı.

    • 166

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.