• 51
Aydın

Ripple (XRP) ‘nin gelecekteki değeri ne olabilir?

 • 51

 

2 Cevap

 1. Dürüst olmak gerekirse, kripto para biriminin gelecekte çok fazla bir değeri olmayacağını düşünüyorum. Ve Ripple başarısız olacağı için değil… Başaracağına inanıyorum. Bunun nedeni, XRP’nin rakiplerinin yerel bir varlığa ihtiyaç duymadan aynı hizmetleri tam olarak sunabildiklerinde çok az değere sahip olmasıdır.

  Ripple’in temel rekabeti, Hyperledger, JP Morgan ve R3 Corda tarafından geliştirilen yeni tür “izinli” blok zincirleridir. Bu blok zincirleri, Ripple ile aynı şeyleri yaparak, yüksek maliyetler olmadan blok zincirindeki finansal varlıkları alıp satmayı teklif ediyor.

  Ancak Ripple’ın rakiplerinin farkına vardıkları şey, blok zinciri hizmetlerinde kimlik yönetimini kullanarak herhangi bir ücret ödemeden işlem sunabilecekleriydi. Bu mantıklı, çünkü Ripple bile “Güven Hatları” konseptini, bankaların yalnızca daha önce ilişkilerinin olduğu kuruluşlarla çalışacak şekilde tasarladı. İzin verilen blok zincirleri bunu bir adım daha ileri götürdü ve yalnızca bu güvenilir ilişkilere odaklandı. Tabii ki yerel varlık olmadan.

  • 116
 2. Öncesinde Ripple hakkında birkaç şeyi anlamamız gerekir.

  Ripple Labs’in arkasında kim var?
  Ripple Labs Inc, seçkin küresel risk sermayedarı şirketleri, bankalar ve Seagate Technology dahil şirketler dahil olmak üzere 29 ana yatırımcı tarafından desteklenen özel bir şirkettir.

  XRP’yi kim kontrol ediyor?
  Ripple, üç ana bileşenden oluşur. Şirket, protokol ve protokolün para birimi.

  Ripple protokolünün para birimi olan XRP, çoğu kripto para biriminden farklıdır çünkü Ripple Labs Inc merkezi olarak kontrol eder. Hepsi lansmandan önce oluşturulan maksimum 100 milyar XRP var. Çoğunluğu, yaklaşık% 61’i Ripple Labs’a ait veya emanet olarak tutuluyor.

  Ripple Labs, 55 milyar XRP’yi, piyasaya büyük miktarlarda XRP boşaltabileceği endişelerini gidermek için 55 devresel emanet sözleşmesine yerleştirdi. Emanet, Ripple Labs’ın XRP’nin başarısına bağlı olduğuna ve onu kontrol etmediklerine dair bir güvenin işaretidir.

  Şöyle çalışıyor: Sıfır-54 numaralı 55 bir milyar XRP sözleşmesi var. Ripple Labs, kendi takdirine bağlı olarak emanetten piyasaya her ay bir milyar XRP salıyor. İlk ayda, kontrat sıfırdan bir milyar XRP serbest bırakıldı. Ayın sonunda, harcanmamış herhangi bir XRP yeni bir sözleşmeye aktarılır, bu durumda sözleşme numarası 55, yani sadece 100 milyon harcanırsa, 900 milyonluk bakiye 55 sözleşme numarasına aktarılacaktır.

  XRP hangi sorunu çözer?
  XRP, Swift’in yerine geçer. Swift, sınırlar arasında para akışını kontrol etmek için kullanılan 45 yıllık bankalar arası ödeme sistemidir. Pahalı ve yavaş.

  Ripple protokolünü kullanan Ripple, bankalar arası ödemeler için çok daha hızlı ve daha ucuz bir altyapı sağlamayı planlıyor.

  Finansal kurumlara ve şirketlere dünya çapında para taşımak için hızlı ve verimli bir mekanizma sağlayacaktır. Ripple protokolünü kullanmanın faydaları hız ve azaltılmış risktir.

  Ripple’ın üç ürünü vardır. xCurrent, xRapid ve xVia. Ancak bunlardan yalnızca biri, xRapid, XRP kullanıyor.

  Ripple, 120’den fazla banka ile ortaklık içinde olduğu gerçeğini destekledi, ancak yalnızca birkaçı xRapid kullanmayı taahhüt etti. Unutmayın, yalnızca xRapid XRP kullanır.

  xCurrent, yarı yollu bir ev ürünü olarak görülebilir ve kurumların Ripple protokolünü kullanmasına, ancak yine de sistem içinde likidite bankalarını kullanmasına izin verir.

  Ripple Labs’ın amacı, talep üzerine likidite sağlamak için protokol içinde XRP’yi kullanmaktır. Bunu likidite sağlayıcıları olmayan xCurrent olarak düşünün. Sistem hızlıdır ve karşı taraf riskini azaltır çünkü işlemler şu anda yürürlükte olan Swift sisteminin 3-5 gününe kıyasla saniyeler sürer.
  XRP için potansiyel pazar ne kadar büyük?
  McKinsey tarafından 2016 yılında tamamlanan bir anket, 2020 yılına kadar küresel ödemeler endüstrisinin tahmini 2,2 trilyon ABD doları gelir elde edeceğini tahmin ediyor. Yıkıcı bir teknolojiye sahip ilk hamle için muazzam kâr potansiyeline sahip dev bir pazar.

  XRP şu an ucuz mu?
  Kripto para birimleri, finansal piyasaların Vahşi Batısıdır. 2018 boyunca, en iyi coin’ler ve tokenler piyasa değerinde milyarlar kaybetti, ancak kayıplardan sonra bile ucuzlar mı ve tüm kötü haberler fiyatlandırılıyor mu?

  Unutmayın, fiyat ödediğiniz şeydir ve değer elde ettiğiniz şeydir. % 95 değer hakkında düşünmüyor. Fiyatı karşılaştırırlar. XRP’nin% 92.6 düştüğü için ucuz olması gerektiğini varsayıyorlar. Bu büyük bir hata. Ucuz, fiyatı fiyata göre ölçmez; fiyatı değere karşı ölçer.

  Öyleyse XRP ucuz mu? Geçmiş fiyatına kıyasla ucuz, ancak bugün ödediğiniz fiyat gerçekleşmemiş değerine kıyasla ucuz mu?

  Bilinen herhangi bir risk var mı?

  Ripple, Ripple’a 0,0085 $ karşılığında R3’e beş milyar XRP ödeme yükümlülüğü veren bir seçenek konusunda R3 ile uzun bir anlaşmazlık yaşadı. Bu, özellikle düşen fiyatlar ve yeni talep olmaması nedeniyle önemli bir olumsuzluk çünkü 5 milyar XRP, açık piyasadaki toplam dalgalanmanın yaklaşık% 13’ü. 10 Eylül 2018’de Ripple ve R3 anlaşmazlık üzerine bir anlaşmaya vardı. Bu riski temizlemek, ileriye dönük Ripple Labs için olumludur.

  Ripple Labs ile ortak olan büyük kurumlar xCurrent kullanıyor ancak XRP kullanmıyor.

  Ripple, piyasanın tamamına sahip değildir. Swift, güncellenmiş bir sistemle savaşıyor ve Stellar ve R3 gibi rakipleri var.

  Facebook’u ve 100’ün satış fiyatına oranını hatırlıyor musunuz? XRP’deki spekülasyon, Ripple Labs Inc’de hisse sahibi olmak için bir vekil ise, fiyat / satış oranı tabloların dışındadır. XRP şu anda yaklaşık 23 milyar dolar veya başka bir deyişle 23.000 milyon değerinde. İnternete bakıldığında Ripple Lab’ın satış gelirleri 5 milyon olarak görülüyor. Ve bu 4.600’lük bir fiyat / satış oranıdır. Bu, bir yatırımcı olarak, tüm Ripple Labs Inc’i satın aldıysanız; daha sonra, mevcut satışlara göre, paranızı 4.600 yıl içinde geri almayı bekleyebilirsiniz. Bonkers. Satış gelirlerini% 1.000 artırarak 55 milyona çıkarırsanız, fiyat / satış oranı hala 418’dir. Bunlar rought’dur. Ancak Ripple’ın 120’den fazla banka ile ortaklığı olduğunu düşünmek için düşünülmesi gereken şeyler bunlar, sadece birkaçı kullanma taahhüdünde bulundu

  • 89

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.