• 461
Aydın

Saç ekiminde en iyi teknikler nedir?

 • 461
Saç ekiminde en iyi teknikler nedir?

1 Cevap

 1. Saç ekim işleminde kullanılan 4 farklı teknikler içinde; FUT Tekniği, FUE Tekniği, DHI Tekniği, DHI Plus Gold Tekniği, yer alır. Sıralamış olduğumuz bu teknikler tek olarak kullanılırken bir operasyonda karşılaştırmalı olarak da kullanılabilmektedir. Mesela kıl kökleri için uygulanacak operasyonda kıl köklerini FUE ile toplayabilir, saç ekim sırasında DHI Plus Gold kullanabilir. Bu işlem operasyonunu işleyişi ve saç ekimi yapacak kişinin veya ekibin kararıyla olur. Peki ya kullanılan teknikler nasıl uygulanır?

   

  FUT Tekniği,

  artık kullanılmayan bir teknik arasında bulunan FUT Tekniği önerilmeyen teknikler arasında yer alıyor. Bu teknik ile saçlı bölümde kesiler çıkartılıyor ve çıkartılan derinin üzerinde toplanan kıl kökleri saç olmayan bölgeye jilet ile açılan küçük kesiklerle aralara eklenir. Ve bu yöntemin iyileşmesi zordur. Artık kullanılmıyor.

   

  FUE Tekniği,

  sık kullanılan saç ekim yöntemleri arasında yer alan bu teknikte kıl kökleri tek tek alınıyor doğal saç ekimi imkanı sunuyor. Safir uçlarla yapılan saç ekimi haline gelen bu teknikte dokuya daha az zarar veriliyor ve iyileşme süresi FUT tekniğine azalma gösteriyor.

   

  DHI Tekniği,

  en gelişmiş saç ekimi tekniği arasında bulunuyor. Bu teknikle kanal açmadan ve en az kesi ile işlemi bitirmek mümkündür. Böylece hem saç ekimi süresi kısalıyor hem de kişide oluşan yaraların izleri daha az belli oluyor. Bu teknikte altın iğne uçları da kullanılarak dokuya zarar vermeyen altın sayesinde en az hasarla işlem gerçekleştirilmiş oluyor.

  • 99

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.