• 302
Aydın

Vicks Vaporub Ne İşe Yarar?

 • 302

1 Cevap

 1. Baş ağrısı , soğuk algınlığı, öksürük , burun tıkanıklığı , üşütmeye bağlı göğüs ve boğaz ağrısından kurtulmak için, çoğumuz Vicks VapoRub’ı güvenle kullanırız. Fakat bu çok yönlü ürünün daha fazlasını yapabildiğini biliyor muydunuz? Bu inanılmaz kullanım alanlarını okuyunca gerçekten şaşıracaksınız!

  1- Sivrisinek Kovucu

  Kıyafetiniz ya da derinizin üzerine süreceğiniz bir miktar vicks sivrisinekleri sizden uzak tutacaktır!

  2- Baş Ağrısına Çözüm

  Baş ağrısına evde yapılacak en iyi çözümdür. Burun altınıza biraz vicks sürün, derin nefes alın. Vicksteki menthol baş ağrınızı yatıştıracaktır!

  3- Akne Hafifletici

  Bu biraz çılgınca gelebilir, ama Vicks cildinizi temizlemeye yardımcı olur. Aknelere gün içinde birkaç kez uygulayın. Bu akneleri yatıştırır ve kurutur.

  4- Gözyaşı Oluşturucu

  Bir fotoğraf çekimi ya da sahne için gözyaşına mı ihtiyacınız var? Gözlernin altına çok küçük miktardaki vicksi pıt pıt etmeniz yeterli.

  Not: Gözlerinizin içine, kirpiklerinize ya da göz kapaklarınıza kesinlikle sürmeyiniz!

  5- Doğal Böcek Uzaklaştırıcı

  Boynu, dirsekleri, diz kapağı altını ve kulak arkasını vicks vaporub ile ovmak böcekleri sizden uzak tutacaktır. Piknik masasının üstüne açık bir kutu vicks koymak sinekleri masadan uzak tutacaktır. Gerçekten ekonomik ve etkili!

  6- Morarma ve Çürükler

  Vicks VapoRub’ı bir tutam tuz ile karıştırın. Taze çürük/morarma üzerine uygulayın. Çürükler ve morarmalar hızla iyileşecektir.

  7- Boğaz Kas Ağrısını Azaltmak

  Yavaşça boğaz kasları üzerini Vicks ile ovun. Sonra sıcak ve kuru bir havlu ile etkilenen alanı sarın. Daha sonra bolca dinlenin ve ağrı azalana kadar bu işlemi günde üç kez uygulayın.

  8- Cilt Nemlendirici

  Vicks VapoRub kuru ciltler için mükemmel bir nemlendiricidir. Kuru cildin üzerini bununla ovun ve sihri hissedin!

  9- Tenisçi Dirseği

  tenisçi dirseği şikayetiniz mi var? Vicks VapoRub ile o bölgeyi ovup ağrıdan kurtulmak mümkün. İçinde bulunan mentol ve kafur , ağrıyan dirsek iyileştirir. Dirsek ağrısı durana kadar yeniden uygulanır.

  10- Çatlamış Topuklar

  Çatlamış topuklardan şikayetçiyseniz, topuklarınıza vicksden bir miktar uygulayın ve kalın bir pamuklu çorap giyip yatın. Sabah uyandığınızda sıcak suyla ayaklarınızı yıkayın ve yumuşamız topuğunuzdaki pullardan arınmak için ponza taşı kullanın.

  11- Ayak Tırnağı Mantarı

  Enfekte olmuş ayak tırnağınızı iki günde bir vicks vaporub ile ovun. Uyurken pamuklu bir çorap giyip yatın. Enfekte kısım tamamen iyileşene kadar bu işlemi tekrarlamalısınız.

  12- Öksürük ve Göğsü Yumuşatmak İçin

  Öksürük ve tıkanıklık durumlarında boğazınızı ve göğsünüzü VicksVapoRub’ı ovarak uygulayın. Gece uyumadan önce ayak tabanınıza vicksi ovarak uygulayın ve kalın bir pamuklu çorap giyin, bu gece boyunca öksürüğünüzü kesecektir.

  13- Kedi Tırmalaması Durumunda

  Kedilerin kapı, pencere ve duvar tırmalamalarını önlemek için bu alanlara bir miktar VicksVapoRub uygulayın.

  14- Kesilme ve Yaralanmalar

  Kıymık batmaları yada kesilmelerde enfeksiyonun iyileşme sürecini hızlandırmak için bu bölgekere biraz VicksVapoRub sürmelisiniz.

  15- Yarış Atları

  İnanılmaz ama yarış atlarının burunlarının altına sürülen vicks atların yarışa daha fazla konsantre olmasını sağlar.

  16- Deri Çatlakları

  Çatlakların üzerinde VicksVapoRub uygulayın. Düzenli uygulamada iki hafta içinde sonuç göreceksiniz .

  17- Evcil hayvanların çişini engellemek

  Evcil hayvanınızın evin herhangi bir yerine yada halıya işemesini önlemek için VicksVaporub’ı ağzı açık bir şekilde oraya koyun.

  18- Egzama

  Egzamadan etkilenen cilt üzerinde VicksVapoRub uygulanır. Bu iltihap ve kaşıntının azalmasını sağlar.

  19- Kulak ağrısı

  Kulak ağrınız varsa kulağınıza Bir pamuk üzerinde Vicks VapoRub uygulayın. Bu size anlık rahatlama sağlayacaktır.

  20- Koşucu Ayağı

  Atletler ayak ağrısını geçirmek için günde iki kez ayaklarına uygulamalıdır.

  21- Burun Tıkanıklığı

  Geniş bir kabın içine kaynamış su koyun ve içine bir çay kaşığı kadar vicks koyun. Bir çarşafın altına girip çıkan buharı soluyun. Yine uyuduğunuz odada kaynamış suyun içine atacağınız bir miktar vicks gece boyunca burnuzun açık kalmasına yardımcı olur.

  Not: yukarıda yer alan metin bilgilendirme amaçlı derlenmiştir. Hekimin uygulayacağı teşhis ve tadavi yerine geçmez. Herhangi bir tedaviye başlamadan önce hekimin görüş ve onayı alınmalıdır..

  • 138

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.