• 109
Aydın

Yerli Malı Haftası ne zaman?

 • 109
Yerli Malı Haftası ne zaman?

1 Cevap

 1. Yerli Malı Haftası için öğrenciler ve öğretmenler hazırlık içinde. Okullarda öğrencilere tutumlu ve yerli malı kullanmanın önemine dikkat çekmek için düzenlenen Yerli Malı Haftası 12-18 Aralık tarihleri arasında Türkiye’de tüm okullarda kutlanmaktadır. Yerli tüketimin bilinçli olarak aktarılmasını sağlayan Yerli Malı Haftası süresince tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemi vurgulanır.

  YERLİ MALI HAFTASI NEDİR?

  Okullarda öğretmen ve öğrenciler arasında çeşitli etkinlikler düzenlenir ve öğrencilerin yerli tüketimi yapmasına, tutumlu olmasına ve bilinçli tüketici olmasına dikkat çekilir.

  Ülkemizde Yerli Malı Haftası’nda öğrenci ve öğretmenler yerli malı olan yiyecekleri okullarda düzenlenen etkinliklerde bir arada tüketir.

  Yapılan yerli malı etkinlikleri ile öğrencilere tüketilecek ürünlerin ülkede üretilen yerli ürünlerden seçilmesinin önemi anlatılır. Bu sayede ülkenin zenginleşmesine yönelik bir adım atılır. Etkinlikler esnasında Türk malları hakkında çeşitli bilgiler verilir, konuyla ilgili şiirler ve bilgilendirici metinler okunur.

  1946’dan beri kutlanan Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası, ekonomik krizlerin yaşanmaması, yabancı ülkelere aşırı para akışının önüne geçilmesi ve toplum olarak bilinçli tüketicilik kavramının yayılması için oldukça önemlidir.

  • 150

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.